Jäätee Sa Oled Parim

Kui Sulle meeldivad klassikalisemat laadi musta teega jääteed, siis soovitame katsetada ‘Sa oled parim’ teega. Selle karamelliselt magusast mustast teest (parim mahe must tee mida oleme leidnud), hapukast külmkuivatatud vaarikast ja põldmarja lehest saab mõnusa suvise joogi.

Valmista väiksemasse teekannu või suuremasse tassi 80 kraadisega vee (kuumem vesi tapab õrnemad maitsed) ja 2-3sl teeseguga tume tõmmis (5 min). Kui lasta rohkem tõmmata, läheb segu pisut kibedamaks, sest musta tee seest tuleb teiin rohkem välja.

Proovi korra tõmmise maitset. Loomulikku magusat maitset on tõmmisel piisavalt, kui aga oled harjunud magusamaga, siis lisa maitse järgi mett.  Kui sulle vaarika hapususest jääb väheks, võid pigistada juurde ka näiteks kuni poole sidruni mahla.

Vala tõmmis klasskannu ja lisa umbes 1 liiter jääkülma vett ning maitse järgi jääd.

Naudi suve ja omatehtud jäätee värskendust!

Allan Leppikson / Reval Foto

 

PS: Kuidas soojendada vesi 80 kraadini? Kõige lihtsam on kasutada sellist teemasinat. Saab ka nii, kui vajutada veekeetja kinni kui pisikesed veemullid suuremaks on läinud ja veekeetja tugevamat häält on hakanud tegema (natuke enne vee keema minemist).