Jäätee Sa Oled Parim

Kui Sulle meeldivad klassikalisemat laadi musta teega jääteed, siis soovitame katsetada ‘Sa oled parim’ teega. Selle karamelliselt magusast mustast teest (parim mahe must tee mida oleme leidnud), hapukast külmkuivatatud vaarikast ja põldmarja lehest saab mõnusa suvise joogi.

Valmista väiksemasse teekannu või suuremasse tassi 80 kraadisega vee (kuumem vesi tapab õrnemad maitsed) ja 2-3sl teeseguga tume tõmmis (5 min). Kui lasta rohkem tõmmata, läheb segu pisut kibedamaks, sest musta tee seest tuleb teiin rohkem välja.

Proovi korra tõmmise maitset. Loomulikku magusat maitset on tõmmisel piisavalt, kui aga oled harjunud magusamaga, siis lisa maitse järgi mett.  Kui sulle vaarika hapususest jääb väheks, võid pigistada juurde ka näiteks kuni poole sidruni mahla.

Vala tõmmis klasskannu ja lisa umbes 1 liiter jääkülma vett ning maitse järgi jääd.

Naudi suve ja omatehtud jäätee värskendust!

Allan Leppikson / Reval Foto

 

PS: Kuidas soojendada vesi 80 kraadini? Kõige lihtsam on kasutada sellist teemasinat. Saab ka nii, kui vajutada veekeetja kinni kui pisikesed veemullid suuremaks on läinud ja veekeetja tugevamat häält on hakanud tegema (natuke enne vee keema minemist).

Suvine energiat andev jäätee Sa oled Ingel

Detokseeru ja täienda energiavarusid!

Meie kliimale omased neli aastaaega annavad võimaluse ja lausa kohustuse alatasa re- kalibreerida oma elustiili kohaneva keha muutuvate vajadustega. Suvi on oivaline aeg värskendada talvetardumusest ärkavat organismi vajalike vitamiinide ja toitainetega ning ergutada metabolismi, vabanemaks kuhjunud rasvadest. Et just suvi on ka parim aeg elu täiel rinnal nautida, otsustasimegi jagada oma kogemusi ja retsepte, mis tõmbavad maitsenaudingute ja tervislikkuse vahele värskendava võrdusmärgi! Mee-rabarberi jäätee sidrunheinaga Iga viimne kui koostisosa selles karges jääjoogis teenib tervist, alustades siis meest, mis on super energia allikas ning muuhulgas ka väga lihtsasti seeditav. Mesi aitab lagundada talletunud rasvu ja hoida keha veresuhkru taset. Teadupoolest, on veresuhkru suurem kõikumine samuti seotud liigsete kilode kuhjumisega, mis teeb vees lahustatud meest sobiva nn. oote, einete vahel ja lihaste energia ning glükogeeni taseme tõstja pärast trenni. Rabarber? Just rabarber sisaldab rikkalikult K- vitamiini, kaltsiumi ja kaaliumi, mõõdukalt fosforit ja rauda, B-grupi vitamiine, C-vitamiini ja karotiini. Kõige selle juures, teravdab rabarber mõtlemist ja aju töövõimet ning parandab seedimist ja puhastab verd. Rabarber, nagu ka sidrunheinas sisalduvad eeterlikud õlid, puhastab maksa toksiinidest ja tugevdavab immuunsüsteemi.

Especha Sa oled ingel

Soovitame jäätee tegemiseks kasutada Especha teesegu “Sa oled Ingel”, mis sisaldab endas lisaks sidrunheinale veel ka jasmiiniõisi, mis lisavad maitsele elegantsust ja on täis antioksüdante. Kuivatatud õuntest tehtud tõmmis on samuti tuntud organismi puhastaja ning leevendus närvipinge korral, mistõttu on “Sa oled ingel” teesegu läbimõeldult tervislik põhi suviselt stressivabale detox-joogile.

Koostisosad:

Mesi 2-3sl.

Sidrunhein 3-4sl

Especha “Sa oled ingel” tee 4-5sl

Rabarber 1 pikem vars, kooritud

Vesi 1.5l

Jääd oma maitse järgi

 

Valmistamine:

1. Keeda 1,5 liitrit vett 80-90 kraadini ja kalla sidrunheinale/teesegule – lase tõmmata,

2. kuni harutad rabarberist pikki ribasid ja poetad nad kunsiliselt kannu (kui teed teed ilma sõelata, peab puru ennem ära kurnama).

3. Kuni vedelik on veel soojemapoolne, on hea segada hulka ka mesi.

4. Hiljem, kui teesegu on kõikide lisanditega juba 15 min. tõmmanud, lisada jää.

PS! Kui soovite pakkuda alkoholiga variatsiooni samast teejoogist, on lisandina sobivad näiteks valged spritzerid või vahuveinid. Tee-kokteilid on üle maailma populaarsust kogumas ja neid käiakse ka selleks spetsialiseerunud lokaalides nautimas. Miks mitte eksperimenteerida?

Allikad: http://maaelu.postimees.ee/3690519/rabarber-puuvilja-maitsega-tervislik-koogivili http://www.terviseleht.ee/32/32_6un_tervisele.html http://www.amazing-green-tea.com/jasmine-tea-benefits.html http://www.looduspere.ee/blogi/miks-on-mesi-meile-hea/

Retsept: Especha

Teed juuakse maailma lärmakuse unustamiseks

“Teed juuakse maailma lärmakuse unustamiseks.”- T'ien Yiheng#purenature #tea #health #amazinglife #gift #sun

Posted by Especha on 4. märts 2015. a.

Mate – indiaanlaste vägijook

Mate on saadaval www.especha.eu/toode/mate/, Tallinna Kaubamajas ja Stockmannis. Teame, et väga palju on kohvisõpru,…

Posted by Especha on 9. aprill 2015. a.

Mida Sinu tee võib sisaldada?

USAs uuriti, kui ohutud tervisele on populaarsemate brändide tavalised (mittemahedad) teed. Vaid üksikutel ei olnud…

Posted by Especha on 17. aprill 2015. a.

Milleks on maitsed ja lõhnad vajalikud?

Maitsel ja lõhnal on olnud oluline roll looduses, sest nende järgi on olnud võimalik ära tunda, mida on kasulik süüa ja millest eemale hoida. Magusad taimed ja viljad sisaldavad rohkelt süsivesikuid ehk energiat, hapud vitamiine, soolased mineraale ja kibedad võivad sisaldada mürke.

Praegu on maitsel ja lõhnal toitude ja jookide nautimises peamine roll. Kui restoran pakub toitu, millel pole ei lõhna ega maitset, kas see saaks meie lemmikkohaks? Kui me ei tajuks Aasia, Vahemere, Lõuna-Ameerika toitudel lõhna- ja maitseerinevusi, kas neil siis oleks mingisugust erinevust? Samamoodi nagu kokad timmivad maitsenaudinguid töö juures, valmistavad kokkamishuvilised kodus maitsvaid roogasid. Mõlemad otsivad põnevaid maitseid ja lõhnu, ilma nendeta oleks elu hulga igavam.

 

Rahvatarkusel ja teaduslikult tõestatud taime-mõjudel pole erilist vahet

Hinnanguliselt 10% taimedest on läbinud sellised meditsiinilised katsed, nagu uute ravimite väljatöötamisel tehakse, et selgitada kui efektiivne on see konkreetsete tervisemurede korral, kas sellel on kõrvalmõjusid ja vastunäidustusi. Seega enamus taimedega seotud tevisemõjude info pärineb pigem rahvameditsiini pärimusest ja kui näiteks nurmenuku- või pärnaõie teel on väidetavalt põletikku vähendav ja seedimist soodustav toime, siis võib öelda, et suure tõenäosusega pole seda teaduslikult kontrollitud.

Sellest pole aga midagi, sest rahvameditsiin põhineb samuti katsetel, mille tulemusel selgitatakse välja nii raviomadused kui ka vastunäidustused. Vahe on vaid selles, et teaduslikke katseid tehakse teadusringkondades aktsepteeritud meetoditega, ehk viisil, mis võimaldab teaduslikult tõestada, et tervisemõju tuleb just konkreetsest taimest, kui palju täpselt tuleb seda võtta ja mis tihedusega. Samas rahvameditsiini terviseväited tulevad aastasadade pikkuse kasutamise järeldustest ja igaüks saab nende väidete paikapidavuses veenduda.

Näiteks on väidetavalt mustasõstra leht ja mari palavikku vähendava toimega. Teaduslikult ei ole seda tõestatud, sest teaduslikke katseid teevad peamiselt ravimifirmad ja nad on huvitatud ainumüügi õigusest, et katsete maksumusega seotud kulusid katta ja kasumit teenida. Mustasõstra teele aga ei ole võimalik patenti teha, sest tegu pole originaalse leiutisega, vaid see on mõeldud välja varem ja ühtlasi ka laialt kasutuses. Samamoodi pole võimalik ka õunamahla patentida. Seepärast genereerivad ravimifirmad sünteetilisi aineid, mida pole varem loodud ja millele on võimalik patendikaitse hankida. Mustasõstra tee mõjud on jäänud seetõttu teaduslikult tõestamata aga külmetusega seotud palavikuga mustasõstra marjadest või lehtedest teed juues on tunda, kuidas keha läheb soojaks, hakkab higistama ja selle tulemusel palavik langeb.

Et rahvameditsiini tarkused põhinevad aastasadade pikkusel katsetamise kogemusel, siis sisuliselt ei olegi erilist vahet, kas see on teaduslikult tõestatud või mitte. Kui mõni rahvameditsiini soovitus ei too oodatud mõjusid, siis võib olla tegu eriliste sümptomitega, mis ei peagi olema soovitatud taimega ravitavad või on tegu liiga vähese ja ebaregulaarse manustamisega. See järeldus kehtib lihtsamate tervisemurede korral nagu kõhupuhitus, külmetusest tekkinud nohu-köha-palavik, peavalu, nõrk immunsüsteem. Kui aga on tegu ägeda gripiviirusega, HIVi, vähi või muu keerulisema uue aja haigusega, siis ei tasu ainult rahvameditsiinile lootma jääda, sest taimeravil pole nendega piisavalt kogemust.